Regnant eSports'tan FIFA İçin Efsane Transfer

Electronic Arts’ın spor kategorisindeki en popüler oyunu ve espor dünyasının yıldızı FIFA serisi için ülkemizde yeni bir anlaşma yapıldı. Webtekno ana sponsorluğunda, çok sayıda espor oyununda boy gösteren Regnant, daha önce Ötüken TR adıyla bilinen başarılı FIFA Pro Clubs takımının oyuncularını bünyesine kattı. 

11’e 11 maçlar şeklinde müsabakalar düzenlenen Pro Elite League’de boy göstermeyi hedefleyen boy gösterecek Regnant; bu transfer ile birlikte Eskişehirspor, Gazişehir, Göztepespor, Sivasspor ve Başakşehir gibi önemli kulüplerle mücadele edecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın espor birimi tarafından da takip edilen FIFA Pro Clubs bünyesindeki PEL turnuvaları, adeta kendisine ait bir alt sektör yaratmış durumda. Örneğin Bein Sports gibi markalar, bu turnuvalara medya sponsoru olup gerçek futbol maçları gibi spikerli yayınlar yapıyorlar. Bu yayınlar genelde Twitch üzerinden gerçekleştiriliyor. 

Geçtiğimiz sezon yapılan maçları ünlü futbol yorumcusu Ali Ece’nin sunumuyla binlerce FIFA sevdalısı izlemişti. Regnant’ın son transfer ile Türkiye’deki espor dünyasında büyük ses getirmesiyle, tüm denklem tamamlanmış oluyor. Takımın tecrübeli başkanı Onur Kaymaz ile görüşen Regnant eSports Genel Koordinatörü Kambercan Çatak, önümüzdeki maçlar için oldukça yüksek bir sinerjiye sahip olduklarını söyledi. 

Regnant eSports FIFA Pro Clubs takımı şu şekilde:

Kaymaz87 (Onurhan Kaymaz) – Takım Başkanıserhndumn (Serhan Duman) – Teknik DirektörEnesKaragz (Enes Karagöz) – 2. Teknik Direktörburhanemrz (Burhan Emre)Psikoturk1907 (Atilla Bozkır)erdemvlbg68 (Erdem Öztürk)Glsneco (Necati Dadandi)fery86 ( Feryat Kaya)Kandemir6161 (Hüseyin Kandemir)Cemalkorkmaz (Cemal Korkmaz )furkanort (Furkan Ortakaya)Burro391905 (Burak Özgün)Baba_Scarface94 (Semih Cesur)habibkaan1917 (Habib Kaan Enes)ExcellenceTR (Muhammet Recep Sav)TR_Kimbo_TR (Kadir Toprak)Nikemo145 (İhsan Yıldırım)

Regnant’a FIFA takımıyla birlikte başarılar diliyor, uluslararası turnuvalar için taraftar gibi desteklerinizi bekliyoruz. Kulübu Instagram ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir