Yenilenen Nintendo Switch'in Batarya Ömrü Uzayacak

Nintendo, artık saatlerle ölçülecek kadar yakın bir zamanda yenilenen Switch konsolu tanıtacak. Yeni modellerin pil ömrü, bir önceki versiyonlara kıyasla 2 saat daha uzun olacak. 

Nintendo’nun resmi ürün sayfasında bu gelişimin nasıl sağlandığına dair bir açıklama bulunmuyor. Muhtemelen yeni yongada sistem ve gelişmiş depolama birimi kaynaklı olacak. Yakın zamanda FCC’de yer alan verilere göre Nintendo, Switch’i yeni işlemci ve hafıza ile geliştirmeyi düşünüyordu. HAC-001(-01) olarak adlandırılan modelin yakın zamanda mağazalarda olması bekleniyor. Yeni cihazların seri numarası XKW ile başlayacak. 

<p İLGİLİ HABER

Nintendo, Yeni Konsolu Switch Lite'ı Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yenilenen Switch, Nintendo’nun Switch Lite’ı tanıtmasından bir hafta sonra gelmiş oldu. Switch Lite, daha ucuz ve daha küçük bir konsol olarak sadece el konsolu olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştı. O cihazın 5.5 inçlik dokunmatik ekranı ve 3-7 saat arası dayanan bir bataryası bulunuyor. Yeni Switch’lerde ise bu süre 4,5 saat ile 9,5 saat arasında değişecek. Nintendo, Switch Lite’ı 20 Eylül’de satışa sunacak. Konsolun fiyatı 199 dolar olacak.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir