Yandılar! PUBG Mobile Hilecileri 10 Yıl Yasaklama Alacak

İlk çıkışını Mart 2018’de gerçekleştirdiğinden beri dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile, adeta kanser hücresi haline gelen hilecilere karşı çok caydırıcı bir karar aldı.

Popüler oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, PUBG Mobile’da hile yapan kullanıcıların 10 yıl yasaklama alacağı belirtildi. Bazı oyuncular, diğer rakiplerin karşısında avantaj kazanmak için üçüncü taraf uygulamalar ve çeşitli programlar vasıtasıyla hileye başvuruyor. Haliyle bu durum, hiç de adil olmayan bir rekabet ortamının doğmasına neden oluyor.

PUBG Mobile, atacağı yeni adımla birlikte oyun ekosistemine zarar veren bu üçüncü parti uygulamaları platform dışında tutmayı amaçlıyor. Oyun ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından rapor edilen hilecileri de liste olarak yayınlayacak. Söz konusu listeyi her ay güncelleyeceğini açıklayan şirket, resmi internet sayfasından paylaşılan blog yazısında şunları söyledi:

“Her oyuncu için adil ve eğlenceli bir oyun ortamı sunmaya ve hile yapmayı önlemeye çalışıyoruz. Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz. Bu nedenle, hile yaptığı belirlenen her bir hesaba 10 yıllık yasak verilmiştir. Tüm oyunculara adil oyunun önemini hatırlatmak isteriz”

<p İLGİLİ HABER

PUBG Mobile Lite’a 'Golden Woods' Haritasını Getiren Güncelleme Yayınlandı

Şirketin aldığı karar doğrultusunda, eylül ayında 3500'ün üzerinde oyuncu 10 yıl boyunca platformdan yasaklandı. </p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir