Steam Oyunlarını Birçok Platformdan Oynayabileceksiniz

PC Gamer’ın haberine göre Valve, fazla ses çıkarmadan Steam Link Anywhere’in bir beta sürümünü yayınladı. İsimden de anlaşılabileceği gibi bu uygulama; oyun bilgisayarınızı, oyunlarınızı her yerden oynayabileceğiniz bir bulut oyun sunucusuna dönüştürüyor.

<p İLGİLİ HABER

EA Games, Düşük İnternet Hızlarında Çalışacak Bir Bulut Oyun Platformu Sunmaya Hazırlanıyor

Şirketin bu hamlesi, masaüstü konsolu Steam Link’i satıştan kaldırdığı için kafa karıştırıcı olarak yorumlanıyor. Valve, konsollarla artık işi kalmasa da hâlâ Steam Link uygulamalarını kullanıma sunmaya devam ediyor. Steam Link uygulaması, şu an Android cihazlar için indirilebilir durumda. Ancak uygulama, henüz beta sürümünde. Yani pek bir performans beklememek gerek. iOS ve Apple TV içinse durum henüz net değil.

<p İLGİLİ HABER

Sony, Microsoft, Google ve Amazon'un Birbirine Gireceği 'Bulut Savaşları' Yaklaşıyor

Steam Link, yerel ağlarda oldukça iyi bir performans gösteriyor. Steam Link Anywhere ile birlikte performansınız, internet bağlantınıza göre şekil alacak. Eğer fiber internet bağlantınız yoksa, gecikme süresi oyunlar için oldukça yüksek olabilir. Valve tarafından geliştirilen Steam Link uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Steam Link (BETA)İNDİR</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir