Silent Hill P.T’nin Korkunç Yanı (Video)

İçerisinde bulunduğumuz yaz, Kojima’nın Konami’den ayrılmadan önce geliştirdiği ve büyük sükse oluşturması beklenen Silent Hill P.T oyunun demosunun yayınlanmasının 5. yıl dönümüydü. Demo yayınlandığı zaman oyun, YouTube ve Twitch gibi ortamlarda uzun bir süre boyunca gündem olmuştu. Birçok izleyiciyi kendisine çeken yayınlar, oynamaya cesaret edemeyenlerin merakını gideriyordu ancak oyunu izlemesi bile son derece korkunçtu.

Geçtiğimiz hafta sonu indie oyun geliştiricisi Lance McDonald, en son projesini Twitter’dan takipçileri ile paylaştı. Kendisi uzun süre önce PS Store’dan kaldırılmış olan P.T demosunun kamera yerleştirmesiyle oynayıp korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı.

Oyunu bilmeyenler için kısa bir özet geçmekte fayda var. P.T’de, sonsuz bir döngüye sahip olan evde kapana kısılmış bir adamı yönetiyorsunuz. Etrafınızda da Lisa isimli korkunç bir hayalet bulunuyor ve sonsuz koridorlar boyunca sizi kovalıyor. Bu noktada oyunun ne gibi gizemlere sahip olduğunu merak eden McDonald, birincil kişi kamerasından uzaklaşmayı başardı. Birincil kişi kamerasından çıktıktan sonra ortaya çıkan görüntülerse tüyler ürpertici cinsten oldu.

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

"Oyuncu el fenerini aldıktan sonra Lisa oyuncunun hemen arkasına 'yapışıyor'. Bu videoda ilginç gölgeleri gösterdim ve sonrasında kamerayı sabitleyerek geri yürüdüm. O her zaman orada, sizi izliyor"

<p İLGİLİ HABER

Efsane Korku Oyunu Silent Hill Geri mi Dönüyor?

McDonald’ın dediğine göre Lisa, oyuncunun el fenerini bulmasının hem ardından onun arkasında dolaşmaya başlıyor. Her ne kadar birincil kişi kamera modundan çıkınca oyuncu modellemesi bulunmasa da fenerin ışığını görebiliyorsunuz. Videonun sonlarına doğru kamera sabitlendiğindeyse Lisa'nın aslında her adımınızda ensenizin dibinde olduğu gerçeğiyle karşılaşıyorsunuz.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir