Nintendo Switch 8.0 Güncellemesi Destek Modu İle Geliyor

Nintendo Switch için 8.0 güncellemesi birkaç hafta önce yayımlanmıştı. Bu güncelleme, yeni özellikler ve geliştirmeler içeriyordu. Bu geliştirmelere yeni bir yakınlaştırma özelliğinin ve aktarım verilerini kaydetme seçeneğinin yanında yeni bir destek modu da eklenmiş gibi görünüyor. Güncellemede yapılan yeniliklere göz atan kullanıcılar, resmi yama notlarında paylaşılmayan bir yeniliği daha keşfetti: destek modu.

Destek modu nasıl çalışıyor?

1 Ghz hız verisine sahip olan Nintendo Switch işlemcisi, bu destek modu ile bazı özel durumlarda kendi kendine 1,75 GHz'ye kadar hız aşırtma yapabiliyor. Buna bağlı olarak aşırı güç isteyen ve uzun yükleme ekranları olan oyunlar, yeni güncelleme ile daha hızlı yükleniyor. Destek modunun çalışma mantığı şu şekilde gerçekleşiyor: Oyunlar yükleme ekranlarına geldiğinde işlemci 1,75 GHz hızına ulaşıyor ve ardından oyun yüklendiğinde tekrar normal hızı olan 1 GHz'ye düşüyor.

<p İLGİLİ HABER

Nintendo Switch, Toplam Satışlarda Nintendo 64’ü Geride Bıraktı

The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi yüksek güç gereksinimi duyan bir oyun ele alındığında bütün bunların; kayıt doyalarının yüklenmesinin 10 saniye kadar düştüğü, hızlı yolculuğun 8 saniye kadar iyileştiği ve tapınaklara girmenin de 3 saniye kadar hızlandığı anlamına geldiği söylenebilir.

Sonuç olarak bu yeni özellik, oldukça dikkat çekiyor. İleride oyunlar, destek modundan daha fazla faydalanabilecekler gibi görünüyor. Bu da oyuncular için daha hızlı yükleme süreleri ve performans artışı anlamına geliyor.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir