NBA 2K20 Şikayetleri, Twitter Trendlerinde Zirveye Oturdu

NBA 2K20, 6 Eylül’de piyasaya sürüldü. Oyun yayınlanalı henüz üç gün olmasına rağmen geliştirici ekip, şimdiden şikâyetlerle uğraşmak durumunda kaldı. 2K Games’in sunucuları, NBA 2K20’nin kalabalık oyuncu kitlesini barındırmakta zorlanıyor ve bu yüzden oyun sürekli olarak çöküyor.

Bazı NBA 2K20 oyuncuları, sunucularla ilgili değişik sorunlar yaşadığını belirtiyor. Bu şikâyetlerin çoğu, oyunun maçlardan sonra çökmesiyle alakalı. Bazı oyuncular, NBA 2K20’deki MyTeam kadrolarının silinmesinden de şikâyetçi. Bazı oyuncular ise kazandığı maçlardan sonra puan kazanamadıklarını ya da hata mesajları aldıklarını söylüyor.

NBA 2K20 şikayetleri, Twitter'da gündeme oturdu:

Bu tür sorunlar, çoğu yeni çevrimiçi oyun için görülebilen sorunlardır. Sunucuları oyuncuların isteklerine göre ölçeklendirebilmek gayet zor bir iş ve çoğu popüler oyun, yeni çıktığı zaman bağlantı hataları ile karşılaşır. Geliştirici ekipler, bu sorunla çoğu kez karşı karşıya kalırlar ancak bu yine de 2K Games’in #fix2k20 etiketini görmezden gelebileceği anlamına gelmiyor.

<p İLGİLİ HABER

PES 2020 ve NBA 2K20, Playstore’da Avantajlı Fiyatlarıyla Ön Siparişe Çıktı

NBA 2K20, oyun içi harcamalarda da oyunculara sıkıntı çıkarıyor ve bu gidişle oyuncular oyuna yatırım yapmayı da bırakacaklar. Bu da yayımcı şirketin giderek zarara gireceği anlamına gelebilir. #fix2k20 etiketi, 2K Games’in sunucularındaki hatalarını gidermesi için yeterli bir sebep olacaktır aksi takdirde oyuncular daha da sinirlenebilir.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir