Minecraft'a Gelen Güncelleme Notch'ın Referanslarını Sildi

2009'da oyun dünyasına dâhil olan ve yıllar içerisinde tüm dünyada liste başlarına oturan Minecraft, yeni yayınlanan güncellemesiyle birlikte Notch olarak da tanınan Markus Alexej Persson'ın ismini oyunun açılış ekranından kaldırmasıyla gündeme geldi.

Notch tarafından 2009'da hayata geçirilmiş olan Minecraft, 2014'te 2,5 milyar dolar karşılığında Microsoft'a satıldı. Microsoft'a satılmasıyla birlikte sık sık güncellenen oyunun en yeni güncellemesi "19w13a" ile birlikte şaşırtıcı bir olay gerçekleşti.

<p İLGİLİ HABER

Minecraft'taki Atari Emülatöründe, İzlerken Kanser Eden 'Hız' Rekoru

Oyunun geliştiricisi ve Mojang'ın kurucusu olan Notch'ın oyun içerisinde birçok referansı yer alıyor. Bunlardan birkaçı da oyunun açılış menüsüne eklenmişti. Oyunun ana menüsünde yer alan "Made by Notch", "The Work of Notch" ve Markus Persson'ın evlilik tarihi olan "110813!" ibareleri oyunun yeni güncellemesiyle birlikte kaldırıldı.

<p İLGİLİ HABER

Minecraft Oyuncuları, Hayatını Kaybeden Sunucu Sahibinin Heykelini Yaptı

Bu durumun ilerleyen günlerde nasıl bir yankı uyandıracağı merak konusu ancak bu referansların kaldırılmasına karşın oyunun geliştiricilerinin yer aldığı listede Notch'ın adı hâlâ duruyor.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir