KEŞFETTE ÖNE ÇIKMA

KEŞFETTE ÖNE ÇIKMA

İnternetin kullanımının artması ile hayatımızda pek çok şey değişken hale geldi. Özellikle internetin yaygınlaşması ile hayatımıza giren pek çok uygulama vazgeçilmezimiz haline geldi. Bu uygulamalar içerisinde özellikle sosyal medya uygulamaları her an kullandığımız ve en sevdiğimiz uygulamalar haline geldi. Bu uygulamalar içerisinde özellikle instagram en çok kullandığımız sosyal medya uygulamasıdır.

İnstagram dünyada en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulamanın olmazsa olmaz bölümlerinden biri de instagram keşfet bölümüdür. Bu bölüm ile nerede olursak olalım ne yapıyor olursak olalım istediğimiz an dünya turuna çıkabiliyor olmamız biz instagram kullanıcılarının en sevdiği özelliktir. Bu kısım kullanıcıların buradaki paylaşımlar ile dünyada olup bitenleri daha yakından takip etmelerini sağlamaktadır.

İnstagramın keşfet bölümü kullanıcıların  hesaplarının  etkileşimini arttırdığı için oldukça önemlidir. Özellikle bireysel kullanıcılardan çok ürün satışı yapan kullanıcıların bu sayede etkileşimleri artmakta ve satışlarını daha fazla katlamalarını sağlamaktadır. Bireysel kullanıcılarda instagramın keşfet bölümüne çıkarak hesaplarının popülerliklerini arttırabilir ve günümüzdeki instagram fenomenlerinden biri haline dahi gelebilirler. Her kullanıcı popüler olmayı istemesinden dolayı bu bölüme çıkma onlar için oldukça önemlidir.

Peki instagram keşfet nedir?

İnstagramın keşfet bölümü yoğun ve farklı bir algoritma ile çalışmaktadır. Paylaşılan gönderilere konum ve hashtag etiketleri kullanılarak bu gönderilerin anlaık aldığı etkileşim ile popülerlik durumlarına göre gözüktüğü sekmedir. Bu bölümde ilginiz çeken bir çok gönderiyi bulabilirsiniz. Bu bölüme girmeniz için yapmanız gereken tek şey instagramın büyüteç işareti olan kısmına tıklamanız yeterlidir.

Peki instagram keşfette öne çıkma nasıl olur?

İnstagramda keşfet kısmına çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey gönderilerinizde etiket kullanmanızdır. Yalnız etiket kullanımına da oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Fazla etiket kullanımınız sizin gönderilerinizi keşfete çıkartmak yerine instagram tarafından spam olarak algılanmanıza ve gönderinizin kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle kullanacağınız etiket sayısı 5’i geçmemelidir.  Bununla beraber instagramın keşfet bölümüne hangi kategoride çıkmak istiyorsanız o alana yönelik gönderiler paylaşmanızda fayda vardır. Ayrıca o alana yönelik sayfaları ve gönderileri takip ederek beğenmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak giyim ile alakalı bir gönderi paylaşıyorsanız ona benzer pek çok sayfayı beğenip gönderilerini takip etmeniz sizlerin de kısa süre içerisinde keşfete düşmenizi sağlayacaktır. Tabi bunlardan da önemlisi instagramda keşfete çıkmanız için hesabınızın mutlaka herkese açık konumda olması gerekmektedir. Bunun içinde atmanız gereken ilk adım hesabınızı gizli konumdan herkese açık konuma getirmeniz gerekmektedir. Bu aynı zamanda gönderilerinizin de daha fazla etkileşim almasını sağlayacaktır. Gönderilerinizin fazlaca etkileşim alması da gönderilerinizin keşfete çıkmasını sağlayacaktır. Bu  da buradaki en önemli adımlardan biridir. Hatta en önemlisidir de diyebiliriz.

Sizlerde instagram keşfette öne çıkma için ajansyenimedya.com ile kolayca çıkabilir ve hesabınızı daha popüler hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir