Fallout 76'daki Pay-to-Win, Şikayetleri Beraberinde Getirdi

Onarım Kitleri (Repair Kits), Fallout 76'nın sekizinci güncellemesiyle beraber önümüzdeki birkaç hafta içerisinde oyuna eklenmiş olacak. Temel ve geliştirilmiş olmak üzere iki farklı şekilde gelecek olan onarım kitlerinin yaptığı iş, envanterinizdeki ögelerin "canını doldurmak". Temel onarım kiti herhangi bir ögeyi yüzde 100'e kadar iyileştirirken, geliştirilmiş onarım kiti yüzde 150'ye kadar iyileştiriyor.

Fallout 76'da kullanılan silahlar ve zırhlar, kullanıldıkları veya hasar gördükleri zamanlarda aşındıkları (ya da canları azaldıkları) için tamire ihtiyaç duyuyor. Bu tamir süreci atölyeye geri dönülmesi ve toplanılan malzemelerin kullanıması anlamına geldiği için de onarım kitleri aslında oldukça önemli.

<p İLGİLİ HABER

Bethesda'dan Fallout 76 İtirafı: Geliştirme Aşamasında Çok Zorlandık

Temel onarım kitleri şu anda kıyafetler gibi sadece dış görünüşü etkileyen ürünlerin bulunduğu Atomic Shop'larda satılıyor. Buradan alışverişinizi oyun içindeki paralar olan Atom'larla yapabileceğiniz gibi, gerçek dünya parası ile de yapabiliyorsunuz.

<p İLGİLİ HABER

Fallout 76, Rage 2, Wolfenstein: Youngblood ve Doom Eternal, Steam'e Gelecek

Beklenildiği üzere bu durum, Fallout 76 kullanıcılarının Bethesda'yı oyuna pay-to-win sistemini eklemesiyle suçlamasına yol açtı.  Fallout 76, oyuncuya karşı oyuncu mantığını oyuncuya karşı çevre mantığıyla birleştirdiği için eşyalarınızı anında iyileştirmek size ciddi rekabet avantajı sağlayabilir. Hatta öyle ki hayatta kalma modu açık dünya PVP sisteminde olduğundan, bu pay-to-win sistemi hatrı sayılır problemler oluşturabilir.

Tartışmaların aynı zamanda Bethesda'nın oyuna böyle bir özelliği asla eklemeyeceğini birkaç kez tekrar etmesi yüzünden alevlendiği düşünülüyor.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir