Cyberpunk 2077, En İyi Görüntüyü PS5 ve Scarlett'ta Verecek

Oyun dünyasında kullanılan görüntü teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Üretilen yüksek özelliklere sahip performans canavarı ekran kartları ve son derece yüksek işlem gücüne sahip işlemciler sayesinde oyunlarda gerçeğe yakın grafikler kullanmak da gün geçtikçe mümkün oluyor

Cyberpunk 2077'nin geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre oyun tasarlanırken yüksek öncelik konsollara veriliyor. CD Projekt Red'in arayüz müdürü Alvin Liu, yapılan bir röportajda oyun için Red Engine ismini verdikleri bir oyun motoru kullandıklarını söyledi.

<p İLGİLİ HABER

Cyberpunk 2077 Geliştiricileri: Hepinizi Ağlatacak Bir Oyun Yapıyoruz

Birincil önceliklerinin konsol platformu olduğunu aktaran Liu, 2.000 dolar harcayıp bir PC alındığında bu platformda daha iyi bir performans ve görüntü kalitesi elde edilebileceğini ancak kullanıcıların çok ama çok azının bu tür sistemlerden birisine sahip olduğunu belirtti.

Bu doğrultuda Cyberpunk 2077'yi düşük bütçeli PC platformu bilgisayarlar ve konsollar için tasarladıklarını ileten Liu, bunlara rağmen grafiklerin gerçek anlamda muazzam olduğuna da vurgu yaptı.

<p İLGİLİ HABER

Cyberpunk 2077 Filmi İçin Oyunun Yapımcısından Açıklama (Keanu Reeves İçerir)

Platformlar arası oynanışa da imkan tanıyacak olan ve tasarlanırken ilk önceliğin Playstation 5 ve Xbox Project Scarlett'a verildiği aksiyon oyunu Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020'de piyasaya sürülecek. Oyunun bilgisayar versiyonun Steam ön sipariş fiyatı ise 249 Türk Lirası.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir